TATÍNEK DOSTAL OD JEŽÍŠKA NOVÝ BUDÍK

Ač prý má hodnotu nového menšího auta, vím absolutně jistě, že na seznamu vánočních přání ho neměl. Přesto se mu nyní dostal pod kůži. Dokonce mu přirůstá k srdci.

To se rozhodlo vypadávat z rytmu zrovna večer před Štědrým dnem. Když už bylo jasné, že vše půjde poladit, byl čas i na černý humor: „Ještěže jsi neumřel,“ spustila maminka na tatínka už druhý den v nemocnici. „Kvůli dětem a vnoučatům. To by si pamatovali celej život, že děda umřel zrovna na Vánoce.“

Tatínek bere situaci s nadhledem a pokorně. Kardiostimulátoru říká ředitel a je rád, že už vše šéfuje. „Hlavně na mě večer u svařáčku myslete vesele,“ nabádal nás na Štědrý den. A my ho poslechli, vděčni za výsledek…

Štědrovečerní sestava, jeden člen za foťákem, jeden má omluvenku…

PS1: Ještě jeden člen širší rodiny tráví svátky v nemocnici, posílám sílu a lásku i tam…

Netradiční ozdoba. Nevím, který vtipálek teploměr pověsil na strom. Každopádně letos byl dost v permanenci…

PS2: Ani ty horečky jsme neměly na seznamu přání. Dcera zahájila 38tky dva dny před Vánoci, syn přihodil ještě stupeň 25.tého, následovala maminka a pak jsem se přidala i já. Naštěstí ségra odolala a mohla tak zastat většinu nemocničních návštěv i převoz tatínka zase domů, čímž se zdárně tahle srdeční záležitost završila.

PS3: Dcera choří na Vánoce snad každý rok. A to se žádné nákupní horečky neúčastníme… Vzpomínám na jedny Vánoce před pár lety, kdy jsme měli spoustu plánů na hory, lyžování, bruslení i nákupy ve slevách a bacil mě a Šviháka tak připíchl k posteli, že bylo rázem po plánech. Od té doby s nimi šetříme. I tak si uvědomuji, co všechno jsem chtěla přes svátky stihnout! Nepoučitelná. Vážně si zkusím příští rok to totální zklidnění, zazimování, polehávání a pyžamové dny zapojit do programu i bez těch cifer výhružně zářících z displeje digitálního teploměru.
Hodně zdraví!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *