ŠAVÁSANA, FANTOMOVY BŘIŠÁKY A NOVÝ HOLÍNKY

Den 22–24, taky přísná fáze

V úterý jsem se vykodrcala na lekci jógy. Po dvouměsíčních prázdninách! „Jo, jo, jo, jó,“ hulákaly jedna přes druhou veškeré buňky mého mírně odlehčeného těla už při prvním kontaktu s jógamatkou. „To je dost, že jsi nás sem zase vytáhla,“ vrněly si, byť s vyčítavým podtónem.

Vždycky byla moje nejoblíbenější pozice Šavásana. (Jo, je to leh na zádech, ale když to nazvete pěkně Šavásana, už to nezní, jakože se jenom válíte, že jo. Mimochodem, Šavásana je myslím téměř jediná pozice, kterou pravidelně piluju i doma. A jsem v ní dobrá!)

Šavásana je česky pozice mrtvoly. Tak opravdu vypadám. Říkám, že jsem v téhle pozici fakt dobrá. A ta hrouda na poslední fotce, to má být pozice zajíčka. Popravdě jsem doufala, že u toho vypadám poněkud elegantněji… 😀

Jenže tentokrát i ty ostatní pozice dostaly nový rozměr. V ásanách, kdy váhu těla nesou ruce, cítily, že podpírají přeci jen o chlup menší zátěž. Při předklonových pozicích se zase zmenšila dosavadní překážka v místě ohybu, tedy v pase. A hlavně jednotlivé končetiny do všeho šly s nebývalou vervou, nohy trčely pevně vzhůru a ruce vystřelovaly vstříc pozdravu slunci tak vehementně, že mi lektorka musela několikrát v hodině připomínat, že jsme na jemné józe a pohyby se dělají POMALU.  

„Já tak makala, že mám namožený břišní svaly,“ chlubím se Švihákovi druhý den ráno. „To je možný mít namožený něco, co nemáš?“ dobírá si mě. Hm, tak Švihák bude bez večeře. Jistě, že JO, říká se tomu fantomová bolest, abys věděl.

pondělní menu, den 22

PS: Stravování podle Metabolic balance zdárně pokračuje, už tři týdny a kousek. Když už se opakují jídla, koupila jsem si aspoň v Ikee 3 nový talíře! Jo, a bylo to úplně poprvé, co jsem prošla labyrintem Ikeáckých chodeb, aniž bych zakotvila v jedné z občerstvovacích stanic. Takže nebyly ani masový koule, ani lososová rolka, natož čokoládový dortík.

úterý, den 23 a některé nové talíře

PS2: Dobré věci se mají podporovat a nezávislá žurnalistika zvlášť, takže jsem si konečně koupila předplatné Deníku N. A taky jsem koupila Lékařům bez hranic holinky. To nepíšu kvůli sobě, ale pro případnou inspiraci.

PS3: Zítra si vytáhnu z garáže vlastní jógamatku, setřu z ní vrstvu prachu a potrénuju. Možná nejen Šavásanu.

středa, den 24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *